Що приховуе єОселя

Розглядайте придбання квартири по є оселя будьте готові до того, що програми є певні підводні камені. В цієї стті розкажу про деякі нюанси та не очевидні моменти при купівлі житла по є оселя, про які краще дізнатися заздалегідь, щоб бути до них готовими.

Токож ми маємо статтю про плюси придбання квартири по є оселя. Тому тут вирішили зупинитися саме на нюансах та особливостях програми є оселя, про які зазвичай не говорять.

Отже, 1 момент, до якого не всі виявляються готовими іпотеки, видається не на всю вартість квартири. Частину Суми вам треба буде заплатити самостійно. Мова насамперед йде про 1 внесок, тому до покупки квартири вам потрібно мати певну суму збереження зазвичай 1 внесок складає 20%, тобто якщо вартість квартири 70 000 доларів, вам треба буде внести 1 внесок у розмірі 14 000 доларів.

До речі, при купівлі пояси і покупців чекають ще різні додаткові витрати, які для покупця можуть виявлятися.

Несподіванкою дивіться відео до кінця. Розкажу в наступних пунктах, яких ще витрат варто очікувати наступний нюанс, про який варто знати, якщо ви купуєте квартиру по звичайній масовій програмі оселя, то будьте готові додатково заплатити суму в розмірі 5% вартості квартири. Чому?

Бо квартира, яку ви можете взяти ви іпотеку за умовами програми повинна бути у будинку, який введений в експлуатацію не більше 3 років назад а це означає, що право власності на квартиру оформлено.

Теж менше 3 років тому продаж таких квартир передбачає сплату податку на дохід пдфо у розмірі 5% і хоч офіційно це податок продавця. Тим не менш, на практиці банки рахують всі витрати, в тому числі це податок на покупця, а навіть якщо ні, то повірте, продавець все одно додасть його розмір додатково у ціну квартири. До речі, цей податок стосується не тільки житла по є оселя, а й будь яких квартир право власності, на які оформлено менше 3 років тому.

Але якщо ви маєте можливість купити квартиру по пільговій програмі.

То цей податок вам не треба буде сплачувати, бо за її умовами квартири можуть бути вже у будинках віком до 10 років в обласних центрах та без обмежень по віку в області в цьому відео я не буду детально зупинятися на основних умовах програми. Хто може отримати пільгову іпотеку під 3 відсотки?

Хто масово 5, 7% і так далі?

Якщо вам це цікаво, то ми нещодавно зробили велику статтю пояс еля якраз зі всією базову інформацію про умови програми, які квартири можна купити, хто може подати заявку?

І як це зробити? А також з відповідями на популярні питання під відео залишають посилання на статтю. Можете потім перейти та почитати там постараюсь розказати все детально та простими словами ще один момент, до якого треба бути готовим це терміни, покупка квартири, пояс еля це не швидко купити житло в іпотеку складніше та довше, ніж купити квартиру, наприклад, просто на вторинці або в новобудові від моменту подачі заявки в дію до отримання ключів від квартири може пройти від 2 місяців.

До півроку найбільше часу займають етапи пошуку квартири, яка підійшла під критерії програми та була узгоджена банком та етап детальної перевірки банком продавця та покупця. Наприклад коли ми знайшли потрібну квартиру для нашого клієнта, за авансували її та відправили повний пакет документів через банк у Київ для перевірки та узгодження то тільки очікування підтвердження від банку зайняло 3 тижні. А як ви думаєте, враховуючи складність покупки з іпотекою в порівнянні зі звичайними угодами куплі продажу?

Чи буде оселя розвиватись у цьому році? Своєму телеграм каналі нещодавно писав про перспективи є оселі у 2024 році. Та чи стане більше угод саме по цій програмі?

Наступний пункт за додаткові метри треба буде доплатити за умовами є оселі.

Ви можете отримати іпотеку на житло певною площею це не більше ніж 52 з половиною метри квадратних на одну особу плюс 21 метр на кожного наступного члена сімʼї додатково. Тобто якщо у вас родина з 2 людей, то максимальна площа. А яку банк може видати вам іпотеку це 73 з половиною метри квадратних. Якщо ви захочете купити житло по програмі більшою площею, це можливо, але за додаткові метри вам треба буде доплатити власним коштом в момент сплати 1 внеску по іпотеці ще один нюанс банк може узгодити суму менше ніж та на яку ви розраховували. За умовами є оселі є обмеження не тільки на площу квартири, яку ви можете отримати, а й на вартість житла, що тут маю на увазі.

Максимальна вартість житла для міст Київ, дніпро, Львів, Одеса та Харків не має перевищувати середню вартість побудови житла, визначено мінрегіоном україни і помножену на коефіцієнт 2, а для населених пунктів, що мають населення менше як 100 000. Цей коефіцієнт 1 8 на прикладі одеси середня вартість побудови одного метра квадратного в одеській області 20 298 гривень 20 298 помножити на коефіцієнт 2 це 40 596 гривень.
Зараз це близько 1050 доларів.
596 гривень зараз це близько 1050 доларів, тобто максимальна вартість одного метра квадратного, на яку видадуть іпотеку в одесі це 1050 доларів. Давайте на прикладі родина з 2 людей хоче купити квартиру в одесі з патетикою є оселя. Вони можуть отримати іпотеку на квартиру площею не більше 73 3 половиною метри квадрати 52 з половиною, плюс 21 метр і максимальною вартістю 77 175 доларів.

Це 1050 помножити на 73 з половиною.

Метрів квадратних, але на практиці банк може узгодити іпотеку на значно меншу суму. Наприклад оцінивши ваш рівень доходів, вирішив видати іпотеку на 50 000 доларів, а не на максимально можливу 77 175 доларів. Для нашого прикладу, в такому випадку вам буде набагато складніше, а іноді неможливо знайти квартиру бажаного розміру і вкластися в цю суму і, ймовірно, доведеться доплачувати різницю власним коштом разом із 1 внеском.

Наприклад, банк узгодив іпотеку на 50 000 доларів. Ринкова вартість квартири 55 000 доларів. Вам потрібно разом з 1 внеском, який зазвичай складає 20%, ще додатково заплатити 5000 доларів.

Ми пройшли приблизно половину пунктів і вже виглядає не дуже просто. Так насправді купити квартиру по оселях хочуть складніше, ніж просто на вторинці або в новобудові, але цілком реально, а якщо вам потрібна допомога, звертайтесь двигуна, будь якому етапі.

І якщо ви вже отримали згоду від банку і знаєте суму, яку він вам виділив, або якщо ви тільки плануєте подавати заявку і вам потрібна допомога з самого початку залишайте заявку на сайті або напишіть нам в інстаграм ми проконсультуємо та допоможемо пройти всі етапи від подачі заявки до отримання квартири посилання є в описі під відео вам буде складно купити квартиру з ремонтом. Цей пункт насамперед стосується тих, хто буде купувати квартиру по масовій іпотеці 7%. Нагадаю, що є пільгова іпотека.

Під 3 відсотки для певних категорій це військовослужбовці за контрактом, вчителі, медичні та наукові працівники, а є іпотека для всіх під 7%. І от якщо ви відноситесь до цих пільгових категорій, то в цьому випадку вибір квартир з ремонтом буде більшим, бо програмі ви можете купити житло у будинках, які введені в експлуатацію не більше 10 років тому для києва, одеси та інших обласних центрів та без обмеження по віку будинку для областей і інша ситуація з масовою іпотекою. 8% бо для цієї категорії квартири можна придбати лише в будинках, які введені в експлуатацію не більше 3 років тому. Тож, якщо ви купуєте по ній, то придбати квартиру з ремонтом буде складніше і варто бути готовим розглядати квартири в стані від забудовника. Чому?

Бо будинки з віком до 3 років з моменту введення в експлуатацію це новобудови квартири, в них часто продаються без ремонту, бо власники або не встигли його зробити.

Або й не планували, бо купували квартиру з метою перепродажу, а ті квартири в новобудовах, що продаються з вже готовим ремонтом, частіше за все будуть коштувати набагато дорожче, ніж Суми іпотеки, яку вам видадуть на квартиру. В такому випадку сума, яку вам треба буде доплатити разом з 1 внеском, буде дуже суттєвою. Плюс кількість пропозицій таких квартир сильно обмежена, тому покупцям варто бути готовими не виключати варіанти покупки квартири по єс.

Це 5 7% стані від забудовника зробити ремонт вже самостійно і після цього заїхати у своє житло або зробити хоча б мінімально необхідний ремонт заїхати і поступово доробляти, докуповувати меблі. Це виглядає трошки складніше, але принаймні так, у вас буде досить великий вибір варіантів і ви зможете не доплачувати велику суму до 1 внеску плюс в результаті будете жити у власній квартирі зі свіжим ремонтом, який зробите під себе. Наступний пункт додаткові витрати.

Я вже згадував, що для покупки квартири по оселя вам треба буде заплатити 1 внесок і скоріше за все, ще оплатити 5 відсотковий податок на дохід за продавця. Але якщо ви думали, що це все, то ні у вас будуть ще додаткові витрати. Наприклад, страхування квартири, комісія банку за відкриття кредиту, послуги, нотаріуса та оцінювача нерухомості платіж у пенсійний фонд а ще витрати на різні заяви витяги перевірки і адміністративній збір.

Також до нюансів покупки по є оселя можна віднести курс валют. Що я маю на увазі? Банк видає іпотеку в гривні, а продавець хоче отримати оплату в доларах.

Якщо курс обміну не стабільний, то теоретично може бути ситуація, що при аванті курс 37 і 5, а при підписанні договору 38 і 5, тоді покупцю треба буде доплатити різницю і останній пункт, про який хотів би сказати. У цьому відео треба бути готовим, що знайти квартиру, яка підходила під всі критерії

та була узгоджена банком.

Непросто і вибір варіантів у вас буде обмежений. Не дивлячись на те, що вже більше продавців готові продавати по оселях варіантів, все одно поки не так багато в порівнянні з кількістю пропозицій на вторинному ринку, які висновки купити квартиру по оселях хочуть складніше, ніж просто на вторинці або в новобудові. Але цілком реально просто варто підготуватись до цього, як і до будь якого іншого важливого рішення, щоб не було неприємних сюрпризів та несподіванок тож якщо у вас є така мета?

Ну і підходити під умови програми, то бажаю успішно пройти всі етапи та скоріше заїхати у власне житло. Нехай це буде винагородою за ваші зусилля.


Також Ви можете ознайомиться з нашими об'єктами під еоселю

Получите бесплатную консультацию